SHARE

Another Zimbabwe Prison Services (ZPS) employee Florence Kapumha is at it again sending her musvos to men.

Meanwhile a Harare officer who seems to be really close to Florence has gone on a spree terrorising citizens who Florence suspects to have leaked the musvos to this publication.

——

Sisi Vee discussion with Florence

[01/04 2:01 pm] Sisi Vee: Hello sisi Florence how are you?It’s sisi Vee I write stories .Just wanted to check with you if the musvos I have is you? Will send to you shortly.Your response will be greatly appreciated

[01/04 2:02 pm] Sisi Vee: One there sisi

[01/04 2:23 pm] Musvorologist Florence Kapumha: Sup um not e 1 sending these pics

[01/04 2:37 pm] Sisi Vee: Thank you for your response sisi.Greatly appreciated.Is it you in the image?

[01/04 2:38 pm] Musvorologist Florence Kapumha: Yeep bt ndisirini nukutumira such pics

[01/04 2:39 pm] Sisi Vee: When you say yeep do you mean it is you? Just to make sure …

[01/04 2:40 pm] Musvorologist Florence Kapumha: Um not e 1 doing this

[01/04 2:42 pm] Sisi Vee: Is that your vagina sisi?

[01/04 2:44 pm] Sisi Vee: Can you stop threatening the people you are threatening sisi.I just got the messages

[01/04 2:45 pm] Sisi Vee: Have you blocked  me  sisi?

——-

Sisi Vee discussion with officer Mabhiera

[01/04 3:43 pm] Sisi Vee: Makadii henyu officer Mabhiera .Ndisisi Vee .I heard you are threatening hanzvadzi yangu .Can you please enlighten me kuti zviri kufamba sei.Your response will be greatly appreciated

[01/04 3:43 pm] +263 73 876 7480 Mabhiera Florence Thug: Ndiani

[01/04 3:44 pm] Sisi Vee: Ndisisi Violet Makunike

[01/04 3:44 pm] +263 73 876 7480 Mabhiera Florence Thug: AAA handikuzivei

[01/04 3:45 pm] Sisi Vee: I heard you are threatening hanzvadzi yangu about Florence issue so am not sure kuti zviri kufamba sei

[01/04 3:45 pm] Sisi Vee: Ok ehe aiwa hatiziyani

[01/04 3:45 pm] +263 73 876 7480 Mabhiera Florence Thug: Saka matiii

[01/04 3:46 pm] Sisi Vee: Am kindly asking  munditsanangurirewo why you are threatening him

[01/04 3:47 pm] +263 73 876 7480 Mabhiera Florence Thug: Do u know  the word thrething

[01/04 3:48 pm] Sisi Vee: Of course yes.Are you not threatening him?

[01/04 3:49 pm] +263 73 876 7480 Mabhiera Florence Thug: No

[01/04 3:49 pm] +263 73 876 7480 Mabhiera Florence Thug: Ndirikumudza zvataurwa

[01/04 3:49 pm] Sisi Vee: Ok thank you.Zvataurwa naani

[01/04 3:55 pm] Sisi Vee: Thats the message from your number .I got from my brother sending custody threats “Now e same guy called me w another fone saying withdraw ur words or else we wil detain u in custody, +263 738767480”

[01/04 3:55 pm] Sisi Vee: What is going on?

[01/04 3:55 pm] +263 73 876 7480 Mabhiera Florence Thug: Saka iwe unokwana papi

[01/04 3:56 pm] Sisi Vee: Hes my brother I need to know why you are telling him you will detain him ? Whats the crime?

[01/04 3:56 pm] +263 73 876 7480 Mabhiera Florence Thug: Iwe rega iye ataure ega

[01/04 3:59 pm] Sisi Vee: I need to know why you are threatening him. Are you a police officer by any chance?

[01/04 4:00 pm] +263 73 876 7480 Mabhiera Florence Thug: Hey do want u want

[01/04 4:01 pm] +263 73 876 7480 Mabhiera Florence Thug: Wozoona kut ndini ani

[01/04 4:01 pm] Sisi Vee: Im asking a sincere basic question

[01/04 4:01 pm] +263 73 876 7480 Mabhiera Florence Thug: Zvakwana

[01/04 4:01 pm] Sisi Vee: Ok uchaonawo kuti ndini ani

[01/04 4:01 pm] +263 73 876 7480 Mabhiera Florence Thug: Ok

[01/04 4:02 pm] Sisi Vee: Thats your number there

[01/04 4:02 pm] +263 73 876 7480 Mabhiera Florence Thug: Yes

[01/04 4:02 pm] Sisi Vee: Ok

[01/04 4:02 pm] +263 73 876 7480 Mabhiera Florence Thug: Ok

[01/04 4:04 pm] Sisi Vee: Stop threatening citizens Ok

[01/04 4:04 pm] Sisi Vee: Asi uri boyfriend yaFlorence

[01/04 4:04 pm] +263 73 876 7480 Mabhiera Florence Thug: Sha watindichaona kut ndiwe ani zvakwana

[01/04 4:06 pm] Sisi Vee: Have you blocked me.